Kaffe Fassett- Artisan Flags Pink

 

Naše dnešní testovaná látka je z kolekce Artisan Flags od Free Spirit. Autorem této nádherné batiky je Kaffe Fassett. Látka je 100% prémiová bavlna v patchworkové kvalitě, což znamená, že látka je hustě tkaná, po praní se na ní netvoří nepěkné záhyby jako u méně kvalitních materiálů, barvy jsou stále a odolné. Látku najdete v našem e-shopu tady:         

 

Látku vyzkoušela a ušila z ní nádhernou kabelku paní Alena Dostálová. A tady je její názor na materiál a také kouzelné přímo snové fotografie. 

  1. Jaký je váš názor na kvalitu a barvu materiálu? (např. látka je barevně výrazná, pudrové odstíny atd. s látkou se při šití dobře pracuje, klouže, neklouže, třepí se, špatně se žehlí apod.)

Na první pohled látka působí příjemným dojmem, barvy jsou pěkně sladěné. Dobře se s ní pracuje, je pevná, ale zároveň jde snadno vyžehlit a netřepí se.

  1. Jaká je podle vás látka pocitově? ( např. látka je „kousavá“, je příjemná na dotek, velmi jemná, použila by jste ji díky její kvalitě i pro miminka apod.)?

Na dotek je látka tužší, pevná, takže jsem z ní ušila velkou kabelku. Na dětské oblečení bych ji nepoužila pro její tuhost.

  1. Jakou velikost jehly do šicího stroje jste použila, jaký typ nití?

Jehla 80 a nitě hard.

  1. Jaký je konečný  rozměr výrobku a kolik látky jste asi použila?

Kabelka má větší rozměr 48 x 35 x 10 cm. Je opravdu velká a prostorná. Spotřebovala jsem zhruba 0,5 m látky + zbytky koženky + jednobarevnou látku na vnitřek tašky. A samozřejmě výztuhu (vefix, ronofix) a kovové komponenty.

  1. Po praní došlo k nějaké výrazné změně hotového výrobku či změně struktury látky, srazila se moc nebo málo? Šla po vyprání hezky vyžehlit?

Při namočení látka trochu pouštěla barvu, ale skutečně málo, ustálila se po přidání lžíce octa. Nesrazila se vůbec a žehlení bylo bez problémů.

  1. Další váš osobní názor na tuto látku, pokud se nehodí do žádné z výše uvedených kategorií.

Látka je skvělá jak barevně, tak na omak.

  1. Doporučila by jste tuto látku i dalším, nebo je její kvalita špatná a raději nedoporučujete?
  2. Rozhodně doporučuji. :-).

 

A já jen musím dodat, že se mi kabelka moc a moc líbí a tímto paní Aleně děkuji za krásné fotky i užitečnou recenzi.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.