Tajná zahrada

Látky z kolekce „Tajná zahrada“ jsou klasickou látkovou kolekcí 100% bavlna, šíře 110 cm a ve velmi příjemní patchworkové kvalitě.  Kolekci těchto látek, včetně doplňkových batik nalezenete zde: 

 

O recenzi na tuto kolekci a zároveň ušití výrobku dle vlastního uvážení, jsem požádala své dvě moc milé zákaznice.

Jako první je to paní Kamila. Určitě také navštivte také její Facebookovou stránku, kde jsou k nakouknutí její nádherní výrobky. Šije kouzelné tašky, polštáře i oblečení. Její web „Kami tvoření“ najdete tady: 

A tady je už její recenze i fotografie šatů. které ušila z látek kolekce „Tajná zahrada“.

 

  1. Jaký je váš názor na kvalitu a barvu materiálu? (např. látka je barevně výrazná, pudrové odstíny atd. s látkou se při šití dobře pracuje, klouže, neklouže, třepí se, špatně se žehlí apod.)

Kolekci,kterou jste mi zaslala je velmi barevně výrazná. Pro spoustu lidí zřejmě až moc, ale po ušití šatů spousta mých kamarádek a známých reakce změnilo na pozitivní. Látka je velmi příjemná, neklouže, krásně se s ní pracovalo. Bylo mi potěšením se s ní pomazlit.

  1. Jaká je podle vás látka pocitově? ( např. látka je „kousavá“, je příjemná na dotek, velmi jemná, použila by jste ji díky její kvalitě i pro miminka apod

 

Látky jsou velmi kvalitní, jemné, nebála bych se kolekci použít i pro miminka. Jako že ze zbytků šiji boom deku právě pro malé děti, tak až došiji, ráda Vám obrázek pošlu. V emailu máte první bloček s použitím látek do bordur bločku. Neprala jsem, ale dle zkušeností s americkými látkami, mají barvy velmi dobře zafixované a nepouští.

 

 

  1. Jakou velikost jehly do šicího stroje jste použila, jaký typ nití?

Látky jsou velmi jemné, tak jsem použila jehly Schmetz 70 a to jak do rovnostehu tak do overloku. Nitě polyester Aman.

  1. Jaký je konečný (stačí přibližně) rozměr výrobku a kolik látky jste asi použila

 

Šaty jsou velikost 44, střih Burda. Použila jsem celý panel, co jste poslala, toho bylo 142cm, pak jsem použila stříkanou fialovou a fialové květy, těch bylo něco kolem 0,55 -0,60cm…z těch jsem střihla do kulata volány, takže mám jen prostřihy, které použiji do patchworku a z květů tajné zahrady jsem musela střihnout na podsádky, takže asi 0,25cm.  Z těch ještě ušiju nějakou taštičku a pošlu opět foto a zbytky použiji do patchworkové deky, jak jsem psala výše.

  1. Po praní došlo k nějaké výrazné změně hotového výrobku či změně struktury látky, srazila se moc nebo málo? Šla po vyprání hezky vyžehlit?

Zatím jsem neprala, ale dle zkušeností vím, že při praní n 30-40stupňů se nesrazí, či jen velmi nepatrně a žehlit se bude výborně. Tyto látky mají velmi jemné nitě, ale hustou vazbu, takže jsou téměř bezúdržbové, téměř se žehlit nemusí.

  1. Další váš osobní názor na tuto látku, pokud se nehodí do žádné z výše uvedených kategorií.

Jituško, jsem velmi poctěna, že jste si mne vybrala do svého úžasného projektu a budu potěšena pokud Vám budu moci být i nadále nápomocna.

 

A já paní Kamile moc a moc děkuji za rychlé ušití, kdy vznikly ve velmi krátkém čase kouzelné dámské šaty a těším se, že s další novou kolekcí u ní vznikne opět taková krásná práce.

Tatot kolekce je ještě i v další,modrozelené kombinaci, kterou zpracovala paní Jana Antonická. Je to opět velmi zajímá a tvořivá mladá žena. Pro všechny šikulky z okolí Liberce je určitě zajímavé, že se s ní můžete potkat  i osobně na kurzech šití, které tady vede – tady najdete link. Její tvorbu pak naleznete i tady. 

No a kdo z vás by se chtěl s paní Kamilou Nádvorníkovou potkat osobně a zúčastnit se jejího kurzu šití kabelky, který se koná v Bruntále dne 3. 11. 2017, tak podrobnosti o jejím kurzu najdete tady:

 

A tady už najdete zkušenost se zpracováním látek od paní Jany Antonické na kolekci látek Tajná zahrada a také její krásné fotky modelů, které díky její šikovnosti vznikly:

„TAJNÁ ZAHRADA
Z krásných látek od Jitušky vznikl set pro maminku a její holčičku (dámské šaty, balonová sukýnka a ozdoba do vlasů). Doufám, že se vám líbí.
Látka je opravdu úžasná a velmi kvalitní. Pracovat s ní byla nádhera.
Střih na šaty je mojí vlastní výroby a projde ještě úpravou, aby lépe seděl a následně stupňováním do velikostí. Brzy si jej tedy budete moci zakoupit včetně podrobného fotonávodu.“

 

 

Autory fotografií je paní Kamila a paní Jana Antonická.

Oběma těmto nesmírně kreativním a milým dámám títmto velmi děkuji za tak krásné zpracování našich látek.

 

 

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.